Totoriai – Lietuvos saugotojai

Vyko: 2017 lapkričio 04 - 04 d.

Lietuvai augant ir stiprėjant, visų šalies valdovų galia taip pat augo bei didėjo. Tenkant susidurti su vis didesniu priešu skaičiumi, didiesiems Lietuvos kunigaikščiams reikėjo karių, kurie galėtų juos apginti nuo bet kokių priešų. Dėl šios priežasties 1397 m. pirmojoje pusėje chanas Tochtamyšas kartu su žmona, sūnumis (jo vyriausiasis sūnus Dželaledinas 1410 m. parėmė Vytautą Žalgirio mūšyje) ir kitais artimaisiais bei būriu ištikimų karių atvyko į Lietuvą. Vytautas priėmė Tochtamyšą, apgyvendino juos netoli Vilniaus ir apdovanojo žemėmis. Taip atsirado viena didžiausių Lietuvos totorių bendruomenių Nemėžyje.

Kas yra Totoriai? Jų pavadinimas kilo iš tiurkų ir mongolų klajoklių genčių, gyvenusių Mongolijos Šiaurės Rytuose V–IX amžiuose. Dauguma totorių – musulmonai. Pirmieji totorių naujakuriai Lietuvos žemėje apsigyveno dar XIII – XIV amžiuje, to meto Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės (LDK) valdovams palaikant glaudžius ryšius su Aukso Orda, arba Dešti Kipčiaku – valstybe, kurią iš tiurkų ir mongolų genčių suvienijo didžiojo mongolų karvedžio Čingischano anūkas chanas Batijus. Esant šiems stipriems ryšiams tarp dviejų tautų, totoriai ilgą laiką padėjo Lietuviams saugoti savo sienas nuo priešų įsiveržimo.

Esant tokiai dideliai istorinei svarbai, mes kviečiame visus atrasti šią nuostabią bendruomenę! Bet tai dar ne viskas, ką pamatysite šios kelionės metu 🙂 Po vizito pas totorius mes vyksime aplankyti Medininkų pilies, esančios visai netoli Baltarusijos sienos.

Medininkų pilį sudaro 4 bokštai ir iki 15 m aukščio sienos bei gynybiniai grioviai. Manoma, tvirtovė buvo pastatyta XIV a. pirmoje pusėje, valdant Lietuvos Didžiajam kunigaikščiui Gediminui (1316-1341). Pilis buvo vienas iš punktų, gynęs Lietuvos valstybę su sostine Vilniumi nuo Kryžiuočių ir Livonijos ordinų agresijos, galimo antpuolio iš Rytų.

Pagrindinė informacija:
>> Mes aplankysime tradicinę totorių mečetę Nemėžyje;
>> Lankantis totorių bendruomenėje, turėsime pietus, kurių metu galėsite paragauti tradicinių koldūnų, šiurpos sriubos, kibinų, šimtalapio ir tradicinės arbatos;
>> Vizito totorių bendruomenėje pabaigoje turėsime galimybę pašaudyti iš tradicinių lankų bei turėti nedideles varžybas;
>> Po totorių bendruomenės keliausime tiesiai į Medininkų pilį;
>> Lankantis pilyje mus lydės profesionalus gidas bei iš arčiau supažindins su visa šios nuostabios vietos istorija.

Dėl visų iškilusių klausimų, susijusių su kelione, rašykite ir atsakysime, kaip galima greičiau.

Kelionė yra organizuojama pagal licenciją nr.14559, išduotą Lietuvos turizmo departamento kelionėms Lietuvos teritorijoje.


Kiek yra užsiregistravusių kiekvienai datai
Kelionės diena: Laisvų vietų skaičius:
2017.11.04 Daugiau nei 8
Nori dalyvauti kitą dieną? Ne problema! Tiesiog parašyk mums naudojantis Kontaktų forma arba info@jlt.lt ir mes viską paruošime 🙂

Nuotraukų galerija